Ze względu na specyficzne środowisko w wannie spa, związane z wysoką temperaturą i hydromasażem istnieje tu duże ryzyko rozwoju bakterii, wirusów, glonów i grzybów.

Dlatego należy stosować chemię przewidzianą na te trudne warunki. Nie powinna być to chemia basenowa, a chemia do jacuzzi. Zasady uzdatniania są te same, ale jednak specyfika wody jest inna, uzdatnianie jest trudniejsze.

Jaką chemia stosujemy do jacuzzi

Pierwszym elementem pielęgnacji wody w wannie spa, jest regulacja pH. Będziemy je obniżać. Dlaczego obniżać? Ponieważ pH w wodzie ma tendencję wzrostowa, a powinno oscylować między 7,2 a7,4. Ważna czynność powodująca, że produkty odpowiedzialne za dezynfekcję będą lepiej działały, a woda stanie się łagodniejsza dla naszej skóry. Odpowiedni produkt do tych zadań to HTH SPA PH MINUS.

Kolejny niesłychanie ważny element uzdatniania wody w jacuzzi to dezynfekcja. Można tu stosować produkty chlorowe, oparte na tlenie lub bromie. Polecamy produkty chlorowe, które są jednak najskuteczniejsze. HTH SPA CHLOR GRANULAT służy do dezynfekcji na co dzień. HTH SPA CHLOR SZOKOWY świetnie sprawdza się przy pogłębiających się problemach z wodą typu mętność, zielona woda itp. Jest to środek interwencyjny.

Obydwa parametry, czyli pH wody i zawartość wolnego chloru w wodzie w jacuzzi mierzymy testerem. Może to być np. Pooltest Kit. Jest to pojemnik z dwoma komorami do których wlewamy wodę z wanny. Wraz z testerem dostarczone są tabletki pomiarowe. Tabletki DPD1 do pomiaru chloru i PhenolRed badające pH wody. Odpowiednią tabletkę wrzucamy do komory w wodą, tabletka zabarwia wodę i porównujemy zabarwienie wody ze skalą na testerze.

Tutaj właściwie możemy powiedzieć, że mamy podstawowy, niezbędny zestaw do jacuzzi.

Mamy środek do dezynfekcji, regulujący pH wody i tester.

Wszystkie inne środki w znakomicie wspierają pielęgnacje wody w jacuzzi, ale bez tej opisanej wyżej podstawy uzdatnianie nie ma sensu.

Następnym środkiem wartym uwagi jest HTH SPA KRYSTALIZATOR. Działa wielozadaniowo. Wspiera filtr w walce z mętną wodą, zapobiega glonom i usuwa jony metali z wody. To ostatnie działanie środka sprawdza się szczególnie w wannach napełnionych wodą ze studni, która jest bogata w rożne związki metalu.

Z kolei HTH SPA PRZECIWOSADOWY zmiękcza wodę i znacznie redukuje ilość osadów wapiennych w wodzie. Należy pamiętać, że w wodzie odpowiednio zmiękczonej wszelkie produkty chemiczne rozpuszczają się  lepiej i skuteczniej działają.

Efektem ubocznym hydromasażu w jacuzzi jest piana. Jeśli jest jej za dużo świetnie sprawdzi się HTH SPA ANTYMUS. Wlewamy zakrętkę środka do tysiąca litra wody i na pewien czas problem mamy z głowy. Piana w jacuzzi zostaje zredukowana.

Od czasu do czasu wanne jacuzzi, lub filtr należy solidnie umyć. Warto mieć wtedy pod ręką produkty HTH SPA CZYSZCZĄCY I HTH SPA CZYSZCZĄCY FILTR. Pierwszy z tych produktów służy do mycia pustej wanny. Z łatwością usuwa wszelkie zanieczyszczenia. Pamiętajmy o dokładnym spłukaniu wanny po umyciu. Drugi produkt wspiera nas w solidnym umyciu filtra. Usuwa zanieczyszczenia znacznie dokładniej niż zwykłe opłukanie filtra pod bieżącą wodą. Ma to wpływ na jego skuteczność i wydłużenie okresu użytkowania filtra.

Jak zamawiać

Zamówienia na powyższe środki można składać telefonicznie.

Chemia do jacuzzi dostępna jest także sklepie internetowym

http://chemiaspa.pl/pl/c/CHEMIA-DO-WANNY-SPA/13